Τρίτη 11 Μαΐου 2010

Αποτελέσματα και Συνθέσεις 5η αγωνιστική Πανελλήνιο Play Off

Για την 5η αγωνιστική των Play Off του πανελλήνιου πρωταθλήματος Γυναικών ο ΠΑΟΚ συνέχισε το σερί του και έκανε το 5 στα 5 δείχνοντας ότι είναι η κορυφαία ομάδα στην Ελλάδα και πολύ δύσκολα θα χάσει το φετινό πρωτάθλημα. Ο Δικέφαλος του Βορρά επιβλήθηκε της Καλλιθέας με 6-2 , σε ένα αγώνα που είχε ένα καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο με 6 γκολ.

Η δεύτερη στη βαθμολογία ομάδα του Βόλου πέρασε δύσκολα από την Αίγινα καταφέρνοντας να 'κλέψει' το τρίποντο στο τέλος του αγώνα και να διατηρήσει την διαφορά των 3 βαθμών από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ.

Στη Γλυφάδα οι Αμαζόνες σχετικά άνετα πήραν την νίκη με 3-1 από τον Οδυσσέα και πέρασαν στην πέμπτη θέση με 3 βαθμούς. Οι Αμαζόνες προηγήθηκαν νωρίς με 1-0, δέχθηκαν την ισοφάριση με καταπληκτικό χτύπημα φάουλ (1-1), αμέσως μετά αστόχησαν σε πέναλτι και κατάφεραν να κάνουν το 1-2 λίγο αργότερα με κοντινό πλασέ (ημίχρονο 1-2). Στην επανάληψη πέτυχαν και ένα τρίτο γκολ (1-3) με καταπληκτικό σουτ, έξω από την μεγάλη περιοχή και από αριστερά. Το παιχνίδι ήταν μέτριο ποιοτικά , με λίγες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες , με τις Αμαζόνες να 'δείχνουν' πιο ομάδα σε όλες τις γραμμές και δίκαια να κατακτούν τους τρεις βαθμούς. Ο Οδυσσέας με προβλήματα στην επιθετική ανάπτυξη δεν απείλησε ιδιαίτερα τους φιλοξενούμενους.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΑΜΑΖΟΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ = 1-3

Οδυσσέας ΓλυφάδαςΜελάκη, Ζαπαντιώτη, Κατσαϊτη, Παπακώστα, Φώτη, Μαρνέρα, Μαρίνου (46' Κοσόβα), Μοσχοφίδου (70' Καλαβρού), Διαμαντοπούλου (70' Μακρή), Γαργαρέτα, Προκόπη

Αμαζόνες Δράμας : Οπρέα Ρ., Οπρέα Ο., Σλαβτσέβα, Φωστηροπούλου, Τσάκοτα, Μιχαηλίδου, Παπαδοπούλου Κ., Φωτιάδου, Ευαγγελίδου (89' Καλατζάκη), Παπαδοπούλου Α., (87' Δραγκίνη), Τσιγκελίδου

Σκόρερς : 20' Οπρέα Ο., 35' Κατσαϊτη (φάουλ), 41' Ευαγγελίδου, 60' Παπαδοπούλου Α.

ΠΑΟΚ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ = 6-2 (ημίχρονο 4-2)

ΠΑΟΚ : Χαραλαμπίδου, Μουρατίδου, Γκατζογιάννη (58' Κινοσίδου), Παντελιάδου, Σιάκα, Σπύρου, Δημητρίεβιτς, Τσουκαλά (65' Χαραλαμπίδου), Χατζηγιαννίδου, Δημητρίου (58' Λαγογιάννη), Τσελέκογλου

ΚΑΛΛΙΘΕΑ : Xαλιδά, Μωραϊτου, Αρτζόγλου, Μιχαλακίδη (69' Επταημέρου), Μελισσού, Μυλωνά, Πέου, Κοντραφούρη, Κοντομίχη (83' Πλίττα), Βελισσάρη (19' Ζουμπουλάκη), Παντελάκη

Σκόρερς : 5' Τσουκαλά, 12' Παντελιάδου, 13' Γκατζογιάννη, 17' Κοντομίχη, 22' Μιχαλακίδη, 37' + 56' Τσουκαλά και 71' Τσελέκογλου

ΑΙΓΙΝΑ - ΒΟΛΟΣ 2004 = 0-1 (ημίχρονο 0-0)

ΑΙΓΙΝΑ : Βελλή, Πλιάγκα (70' Μπατζάκα), Πτέρα, Δούκα, Γρηγορίου, Κακαμπούκη, Ζγκέρη, Ζαφειροπούλου (75' Λαδά), Χαλκιαδάκη, Πατεστή (85' Τομαϊ), Πλιάσα

ΒΟΛΟΣ 2004 : Αναστασάκη, Γουγούση (89' Χατζηλιόντα) , Μπαλαμούτη, Παπαδοπούλου, Ζίγρα, Τσιρδάνη, Σάργκε, Μαλισιώρα, Γιοβάνοβιτς, Ντούσα, Δημητριάδη

Σκόρερ : 89' Σάργκε